Wrzosy i wrzośce Jacka Wolskiego

Kwalifikowane Szkółki Owocowe i Ozdobne, to firma z wieloletnią tradycją. Założycielem pierwszego gospodarstwa w rodzinie Wolskich był Jakub Wolski. Zaczął on gospodarować w 1896 roku. Po nim rodziną tradycję kontynuował Adam Wolski, tak by przekazać wszystkie swoje umiejętności Jackowi Wolskiemu. Stąd też możemy pochwalić się ponad stuletnim doświadczeniem w uprawie roślin ozdobnych. W 1997 roku Szkółki zaistniały w sieci z jednym z pierwszych internetowych serwisów ogrodniczych. Dzieląc się z Państwem informacjami o naszej szkółce i ofercie pragniemy podkreślić, że rośliny oferowane w naszej szkółce zostały nagrodzone licznymi nagrodami.

Szkółki są członkiem elitarnego Związku Szkółkarzy Polskich, który współtworzyły i wstąpiły do niego na zebraniu założycielskim. Przynależność do Związku jest gwarancją wysokiej jakości roślin oferowanych w sprzedaży. Pozwala na bieżąco śledzić światowe osiągnięcia w dziedzinie technologii uprawy i ochrony roślin ozdobnych. W ostatnich latach szkółkę nagradzano medalami za jakość produkowanych roślin. Z dumą możemy się pochwalić trzema medalami i nagrodą.

Głównym profilem produkcyjnym Szkółek są rośliny wrzosowate, w tym przede wszystkim wrzosy i wrzośce. Mamy do zaoferowania niemal sto odmian tych krzewinek. Wszystkie kolory i niemal każdy pokrój. Przynależność do The Heather Society pozwala nam dostarczyć Państwu absolutnie każdej, nawet najbardziej nietypowej informacji o tych roślinach. Materiały które oferujemy wraz z roślinami pomogą Państwu w zaprojektowaniu ogrodu. Przy zakupie sadzonek mogą Państwo liczyć na poradę jaki materiał przeznaczony do dalszej produkcji jest najlepszy, czy jaką stosować ochronę zakupionych u nas roślin. W ofercie główne miejsce zajmuje materiał młody, przeznaczony do dalszej produkcji. Sadzonki wyprodukowane w szkółce charakteryzują się nadzwyczajną jakością. Są zdrowe i przystosowane do polskich warunków atmosferycznych. Rokrocznie nasi Klienci mogą przekonać się o wysokiej jakości oferowanego materiału.

AKTUALNE ZDJĘCIA NASZYCH ROŚLIN

Katalog w wersji .pdf

Zapraszamy do pobrania katalogu wrzosów i wrzośców. Opis odmian, warunków uprawy, zasad projektowania wrzosowiska.

POBIERZ